top of page

Workshopy

Hormonální harmonie pro ženy

Sobota 24.9.22

Hormony jsou mocní čarodějové. Aniž bychom si toho byli vědomí, rozhodují o tom jakou máme náladu, jestli přibíráme nebo hubneme, jak rychle a kam ukládáme tuky, jak spíme a zda se cítíme vitální nebo sotva vylezeme z postele. V neposlední řadě ovlivňují i kvalitu pokožky a vlasů. 

Lépe rozumět hormonům znamená lépe  rozumět sobě. Pokud jsme schopni vnímat, že naše hormony nejsou v rovnováze a jakým způsobem jsou vychýleny, můžeme podniknout ty správné kroky, abychom se vrátili k harmonii. Naše těla jsou úžasné organismy s vnitřní inteligencí přesahující naše chápání a pokud jim dáme prostor, velice efektivně si budou sami hledat cestičku k optimálnímu zdraví. Často jim v tom ale nevědomky bráníme ať už nesprávnou stravou, nadměrným stresem nebo nedostatečným spánkem.

Na tomto workshopu se dozvíte jak hormony fungují a jak nás ovlivňují, jaké jsou projevy nadbytku nebo přebytku jednotlivých hormonů a jak tyto nedostatky korigovat. Naučíte se rozpoznat jednotlivé hormonální typy a osvojíte si vhodné přístupy pro každý z nich.

Z blízka se podíváme na problematiku příliš vysokého nebo naopak nízkého kortizolu, adrenálního vyčerpání,  hypofunkce nebo hyperfunkce štítné žlázy, androgenové a estrogenové dominance, nízké hladiny progesteronu a možné kombinace těchto faktorů. Vysvětlíme si co je pro každý tento případ vhodné a co nikoliv.

Registrace zde

Jarní detox aneb jak skutečně podpořit čištění těla

Sobota 18.3.23 

DETOX. Slovo, které každý určitě mnohokrát slyšel a pravděpodobně i sám použil. Internet se hemží nejrůznějšími návody od popíjení ovocných šťáv a speciálních olejů po propracované detoxikační režimy. Není se také čemu divit. Zdá se, že v dnešní době na nás číhají chemikálie na každém kroku. Kromě endogenních toxinů, které vznikají při běžném metabolismu, musí naše těla čelit i spoustě nepřirozených substancí s kterými by se v přírodě nikdy nepotkalo. Je tedy nezbytné vnitřní čištění těla podpořit? 

Na tomto semináři si představíme hlavní detoxikační orgány a přiblížíme si, jaké detoxikační procesy naše tělo používá a jak je můžeme případně podpořit. Vysvětlíme si, jak naše tělo s toxiny zachází, kam je může schovávat. Popovídáme si o tom, jak minimalizovat expozici toxinům a představíme si stravovací a lyfestyle techniky, které skutečně podpoří očistu organismu.  Na závěr zužitkujeme vše, co jsme se přes den naučili a zkusíme dát dohromady komplexní detoxikační program a vzájemně se podpořit v jeho dodržení.

Epigenetika aneb jak “přepínat” geny pomocí stravy

Sobota 19.11.22

Epigenetika je věda o tom, jak faktory mimo naše DNA, tedy „prostředí“, ovlivňuje expresi genů. Strava a životní styl patří mezi ty nejvýznamnější epigenetické faktory. Vše co vložíme do úst ovlivňuje a moduluje naši vnitřní biochemii. Strava a její složení mají velký vliv jak na extracelulární, tak intracelulární prostředí a instruují naše těla, jak se mají chovat, jaké hormony produkovat, jaké geny zapnout a jaké nechat spát.

Částečně je tedy na nás jak rychle budeme stárnout a zda dáme některý genetickým predispozicím šanci se projevit.

Na tomto semináři si představíme nové vědecké poznatky ohledně epigenetických vlivů na věk a stárnutí. Pokusíme se proniknout do tajů našeho vnitřního programování a vysvětlíme si jak nás strava pomáhá „kódovat“. Podíváme se na to, co jíst , aby naše geny vytvářeli mladší a vitálnější verzi našich těl, tak abychom se příští týden cítily mladší než dnes. 

Kyselina močová jak ji neznáte

Sobota 29.4.22 

Kyselinu močovou si většina z nás spojuje se dnou, nemocí která čas od času způsobí velké bolesti palce u nohy trpících jedinců. Nové vědecké objevy však stále intenzivněji poukazují na to, že i lehce zvýšená hladina kyseliny močové může vést k inzulinové rezistenci, obezitě, cukrovce, nealkoholickému ztučnění jater, neurologickým a kognitivním poruchám. Chronicky zvýšená hladina kyseliny močové vede k oxidativnímu poškození mitochondrií a efektivně tak připravuje naše buňky o potřebnou energii.

Jak kyselina močová funguje? Z čeho vzniká a co způsobuje její zvýšenou hladinu? V tomto semináři si vysvětlíme jak nám může tento metabolit uškodit, a jak se před jeho negativními efekty jednoduše a účinně bránit. Ukážeme si jak se stravovat a co dělat, když kyselinu močovou už zvýšenou máme  a jak obnovit pochroumaný metabolismus a mitochondriální zdraví. Součástí semináře je jednoduchý stravovací program.

Autoimunitní choroby a tišení zánětů

Sobota 28.1.23 

Autoimunitní poruchy jsou v dnešní době čím dál tím větším problémem. Ať už se jedná o revmatoidní artritidu, lupus, roztroušenou sklerózu, Crohnovu chorobu, ulcerózní kolitidu,  nebo autoimunitní onemocnění štítné žlázy, poruchy způsobené defektem imunitního systému jsou na vzestupu. Proč se naše vlastní tělo obrací proti nám? Může k tomu přispívat náš způsob stravování a životní styl? Kamkoliv na planetě dorazí západní strava, civilizační choroby na sebe nedají dlouho čekat. Jak se před těmito strašáky moderní doby bránit?

V tomto semináři si vysvětlíme jak pracuje náš imunitní systém a pokusíme se pochopit, co jej přiměje napadat vlastní tkáně. Ukážeme si různé projevy jakými na sebe může autoimunita upozorňovat dříve než propukne ve skutečný problém. Vysvětlíme si principy protizánětlivé stravy a naučíme se přirozeně tišit vnitřní inflamační procesy.  Součástí semináře je stravovací plán na „opravu imunitního systému“.

Jak se chránit před Alzheimerovou chorobou

Sobota 27.5.23

International Health Coaching Association.PNG
  • Facebook
  • Cvrlikání
  • LinkedIn

Kontakt

info@ihca.cz
www.ihca.cz
(00420) 775 680 057

Děkujeme za odeslání!

Dostávejte aktuální novinky

Adresa

Na Pankráci 1618/30, 140 00 Praha 4

IHCA

bottom of page