top of page

TRANSFORMAČNÍ PROGRAM IHCA

Pro delší život ve zdraví

Co vám program přinese?

Pop (79).png

Hubnutí, zvýšení vitality a kondice

Pop (78).png

Snížení vašeho biologického věku

Pop (76).png

Snížení zánětlivosti organismu a bolesti

Pop (77).png

Zlepšení kognitivních schopností a

snížení hladiny stresu.

Prodloužení života ve zdraví

Standardní průběh života

Optimální průběh života

healthspan3.png

Dodatečný život ve zdraví

K čemu nám je dlouhověkost, pokud velkou část života strávíme chronicky nemocní a neschopní dělat věci, které jsme mohli dělat, když jsme byli mladí? Přesně toto jsou ale aktuální trendy v naší společnosti. Obezita, inzulínová rezistence, diabetes, vysoký tlak, kardiovaskulární choroby, rakovina a Alzheimer jsou hlavní civilizační choroby, které souvisí se stárnutím, a se kterými se v “civilizovaném” světě potýkáme. Úspěšné stárnutí je multidimenzionální proces, který zahrnuje obranu proti hlavním chronickým onemocněním a proti zhoršování kognitivních i fyziologických schopností, a tím umožňuje účastnit se co nejdéle bez omezení všech produktivních a sociálních aktivit.

"Účelem programu není pouze pomoci Vám shodit pár kilo, ale skutečná transformace a změna Vašeho života k lepšímu."

Untitled design-67.png

Dr. Ivan Černohorský

Co program obsahuje?

zdravé jídlo
Online cvičení
Pop (91)_edited.jpg
Pop - 2022-12-04T194557_edited.jpg

VEDENÍ HEALTH
COACHEM

Podporu a vedení od Health Coache, se kterým budete jednou za 14 dní probírat váš pokrok a vaše problémy

Pop - 2022-12-04T194542_edited.jpg

MOŽNOST VÝBĚRU STRUKTURY PROGRAMU

Můžete si vybrat, jestli chcete program absolvovat individuálně, ve skupině či online

Pop - 2022-12-04T194919_edited.jpg

DIAGNOSTIKU A DOPORUČENÍ PRO TRVALOU ZMĚNU

Kompletní diagnostiku, následnou analýzu výsledků a doporučení pro trvalou změnu

33%

OBYVATELSTVA V ČR
MÁ PREDIABETES NEBO DIABETES

70%

SVĚTOVÉ POPULACE MÁ NADVÁHU NEBO JE OBÉZNÍ

1/3

SVĚTOVÉ POPULACE UMÍRÁ NA RAKOVINU

70%

ONEMOCNĚNÍ NA RAKOVINU SOUVISÍ S BEHAVIORÁLNÍMI FAKTORY, KTERÉ MŮŽEME OVLIVNIT

Proč náš program? Proč teď?

jacek-dylag-PMxT0XtQ--A-unsplash_edited.

DRAMATICKÝ NÁRŮST CIVILIZAČNÍCH CHOROB

Člověk by si mohl myslet, že stejnou měrou, jak společnost bohatne a zvyšují se výdaje na zdravotní péči i prevenci chorob, se zlepšuje i zdraví lidí. Bohužel má zvyšování životního standardu i své stinné stránky. Jedná se o celý komplex příčin, který vede k dramatickému nárůstu civilizačních chorob jako je diabetes, kardiovaskulární choroby a rakovina. Za většinou z těchto onemocnění stojí plíživé změny životního stylu. Pokud ponecháme stranou zneužívání návykových látek (alkohol, nikotin, drogy), jsou 3 hlavní příčiny současných tragických zdravotních trendů stravovací návyky, nedostatek pohybových aktivit a stres.

DÍRY V NAŠEM ZDRAVOTNÍM SYSTÉMU

Náš zdravotní systém dělá velké pokroky v léčení akutních onemocnění, ale není nastaven a nemá kapacity na to, aby lidem pomáhal měnit jejich rizikové chování. Bohužel se většinou zaměřujeme pouze na léčení symptomů a ne na skutečné, prvotní příčiny chorob. To chceme změnit naším programem.

TRVALÁ ZMĚNA JE EXTRÉMNĚ NÁROČNÁ

Správně se stravovat, více se hýbat a méně se stresovat. Je to jednoduché. To přece dokáže každý. Nebo? Bohužel změna chování a změna zažitých návyků je nesmírně těžká a málokdo je schopen jí sám zvládnout. Proč je tomu tak? Jedna z příčin leží ve fyziologii našeho mozku, který se snaží šetřit energií a tudíž automatizovat většinu aktivit. Ukládají se tak podvědomé mentální vzorce, které lze jen velmi obtížně měnit.

Kdo program připravil?

Untitled design-64.png


Nutriční část připravovala Anna Richtrováspoluzakladatelka IHCA, výživová poradkyně a koučka s obrovským zájmem o fyzické i psychické zdraví.

Anna Richtrová

  • Instagram


Pohybovou část připravoval Mgr. Jakub Hrubeš - spoluzakladatel IHCA, mentální kouč, sportovní mentor a lektor, ve světě fitnessu a sportu se pohybuje od roku 2008.
 

Untitled design-66.png

Mgr. Jakub Hrubeš

  • Instagram
Untitled design-65.png

Stress Management část připravovala Mgr. Kamila Ulčová (NLC)spoluzakladatelka IHCA, která se zaměřuje na koučink stresu a stresových poruch, koučink a rozvoj komunikačních dovedností, koučink zdravého životního stylu a hubnutí

Mgr. Kamila Ulčová (NLC)

  • Instagram

Dr. Ivan Černohorský se podílel na přípravě celého programu - spoluzakladatel IHCA, který se zabývá koučinkem manažerů a sportovců. Od roku 2005 působí v oblasti lidských zdrojů. Pod značkou Mindset se věnuje vzdělávacím projektům „Mindset Coaching“ a „Mindset Health Coaching“.

Untitled design-67.png
  • LinkedIn

Dr. Ivan Černohorský

Přispůsobte si program podle sebe

Nemusíte se bát, že program nebudete stíhat nebo, že toho naopak na bude málo. Program si totiž přispůsobíte podle vašich potřeb, abyste ho snadno sladili s vaším životem.

bottom of page